PARFYMER & DEODORANTER OPPTIL 30%✨
FFredrik & Louisa &-tegnL tipser
Bloggen for deg som vil få med deg det aller siste innen beauty

Perfekt leppesminke til bunad

Trenger du tips til hva du kan ha på leppene til nasjonaldagen? Her er fire favoritter som går fantastisk til bunaden!

Naturlig, men pynta lepper til nasjonaldagen

17.mai er bare ett par dager unna, og for mange skal bunaden bæres i tradisjon tro. Leter du etter det perfekte leppeproduktet å ha i veska denne dagen? Det finnes ca. 450 drakter og plagg som går under betegnelsen bunad i dag, og det er mer populært enn noensinne! Mange av bunadene vi ser i dag ble komponert på starten av 1900-tallet, en tid der skjønnhetsidealet så helt annerledes ut enn i dag.

Av den grunn er det også mange som liker å holde sminken naturlig og til et minimum når man bruker bunad. En enkel, glowy base med litt farge i kinnene, maskara, friske lepper og en fin frisyre er en sikker vinner til folkedrakten!

Vi har plukket ut leppesminke som går godt til bunad, vil gi et naturlig resultat men fortsatt gi deg den pynta følelsen!

Editors Pick
1.
En pleiende leppeolje i lekre, naturlige farger. Denne kan du bruke alene, som primer eller over en leppestift om du vil variere farge men ha en nydelig gloss
2.
En bestselgende lipgloss fra Fenty med peppermynte som gir en umiddelbar kjølende effekt som vil få leppene dine til å se fyldigere ut og gi leppene en såkalt "wet-look" uuten å være klissete. Denne gir i deg i hvert fall en pynta følelse og setter leppene i fokus!
3.
Dersom du ikke er fan av gloss kan denne veganske leppestiften fra bareMinerals være et godt alternativ! Denne kommer i mange herlige nyanser som passer ulike bunader og preferanser.
4.
Dette er en gloss med kun et hint av shimmer som kan brukes alene eller over andre leppeprodukter. Den kommer i 10 herlige farge-nyanser der alle kan finne en de liker!

Våre kunder om oss

4.9 /5
Basert på 21632 verifiserte omtaler. Se alle omtaler.
  • Hilde N.
    Verifisert kunde
    18/01/2026
    God service:)
    Svært god service, var lett å få stanset en bestilling som ble gjort to ganger ved en feil. Veldig fornøyd.
  • Beatrysa Z.
    Verifisert kunde
    15/01/2026
    det går fint
    Alt i alt er jeg fornøyd, men jeg vil anbefale å utvide utvalget av sminke varer.
  • Kari D.
    Verifisert kunde
    15/01/2026
    Enkelt å bestille,og varen kommer raskt
  • Bente N.
    Verifisert kunde
    14/01/2026
    God opplevelse
    Jeg har bare hatt gode opplevelser med nettbutikken
  • Eva S.
    Verifisert kunde
    14/01/2026
    Alltid fornøyd
    gode produkter, og de har kampaje ofte.
  • Tommy B.
    Verifisert kunde
    14/01/2026
    Upåklagelig
    Hurtig service og billigere enn i de fysiske butikker jeg har funnet
  • Eli V.
    Verifisert kunde
    13/01/2026
    Rask levering og enkelt å få bestilt
  • Julie T.
    Verifisert kunde
    12/01/2026
    Alltid en positiv opplevelse å handle på nett hos fredrik & louisa
Bli med i vår kundeklubb!
Vinn 5000 kr å shoppe for!
Få de beste tilbudene og vær med i trekningen av et gavekort i nettbutikken på 5 000 kr når du melder deg inn i vår kundeklubb 🤩 Vinneren trekkes 25. februar 🥰

Vil du prøve lykken?

Du er med i alle fremtidige trekninger så lenge du er medlem av kundeklubben. Se tidligere konkurransevinnere her!

VINN 5000 KR!

JEG VIL VINNE
LUKK