Niche perfume

MEMO Italian Leather EdP 75 ml

3 020 kr

Lagre i ønskeliste

Italian Leather ombinerer enkelheten til grønne tomatblader med den sofistikerte skjønnheten til skinn, myrra og vanilje absolut. En klar drøm.

På lager

Produkter merket med "Nisjeduft" er unike og eksklusive dufter, og passer perfekt for deg som ønsker en original og personlig duft.
Gratis frakt Rask levering Gratis bytte og retur

Beskrivelse

Memo Paris Italian Leather Eau de Parfum – Grønt tomatblad, vanilje Absolute og lærakkord.

Memo Paris Italian Leather Eau de Parfum snakker Romas italiensk, den som dovent mumles i setet på en cabriolet under en spontan elskersiesta. Denne luxury fragrance forener enkelheten i grønt tomatblad med den sofistikerte skjønnheten i lær, myrra og vanilje Absolute. En klar drøm i Eau de Parfum form, intens og sensuell.

Notes: Grønt tomatblad, Vanilje Absolute, Lærakkord.
Toppnoter: Grønt tomatblad, Einerbæressens, Pink Pepper CO2 extract.
Hjertenoter: Iris concrete, Petitgrainessens, Salvie (clary sage).
Bunnoter: Ciste Absolute, Myrra resinoid, Vaniljestang-ekstrakt, Lærakkord.
Intensity ●●●●

· Grønt tomatblad gir en frisk, grønn åpning med en elegant bitter nyanse
· Lærakkorden tilfører sofistikert varme med glatt, sensuell karakter
· Vanilje Absolute gir rik, krydret sødme med en myk, lett animalisk kant
· Myrra resinoid skaper dybde og en harpiksaktig glød som gjør duften intens
· Iris concrete tilfører pudret eleganse og løfter læruttrykket
· Petitgrain og clary sage gir aromatisk friskhet som balanserer den varme basen
· En unisex nisjeparfyme for deg som ønsker en green leather fragrance med vaniljedybde

Dolce Vita
Håret pakket inn i et duftende skjerf, på vei ut for å utforske landskapet. Grønt tomatblad. Ett øye på bakspeilet i cabrioleten, et lekent smil på leppene. Vanilje Absolute. Det røde læret på rattet får kinnene til å rødme. Myrraharpiks. Skjønnheten strekker seg dovent for hver mil som går. Rosa pepperolje. En spontan elskersiesta i setet på en cabriolet. Lærakkord. Den milde gløden fra ilden brenner som en kjærlighetsdrikk. Italian Leather snakker Romas italiensk, den som hviskes i øret.

Vanilje
Vaniljestengene dyrkes på Madagaskar. Som frukten av en orkidé blir de nøye utvalgt og skåldet i 60°C vann, før de legges i et varmt kammer for fermentering. Deretter tørkes de i solen i 2 uker og lagres mørkt i 8 måneder, slik at de olfaktoriske molekylene kan utvikle seg og gi en kraftfullt krydret, søt og lett animalisk aroma over tid.

Memo Paris Italian Leather Eau de Parfum er en luxury unisex nisjeduft med grønt tomatblad og rosa pepper i toppen, iris og petitgrain i hjertet samt myrra, vanilje og lær i basen.

GTIN: 3700458603040

Leverandørs artikkelnummer: 39900702002

Slik gjør du

Spray parfymen på pulspunktene, som håndledd og hals. Ikke gni, men la den tørke naturlig. Oppbevar flasken tørt, mørkt og kjølig.

Ingredienser

Alcohol Denat. Parfum (Fragrance) Aqua Bht Coumarin Limonene Linalool Alpha-Isomethyl Ionone Benzyl Benzoate Benzyl Cinnamate Benzyl Alcohol Cinnamyl Alcohol Geraniol Cinnamal Eugenol

MEMO

Memo Paris er et ultra-luksuriøst parfymemerke, drevet av romantikk og uendelig reiselyst, som skaper unike, verdenskjente parfymer, som Marfa EdP, African Leather, Flåm, Tamarindo og African Rose, for både damer og herrer. Lansert i 2007 av Clara og John Molloy, ser dufthuset på parfyme som en reise, og markerer sin identitet rundt magiske destinasjoner og ingredienser av høyeste kvalitet. Ved å kombinere deres irske og parisiske arv med deres kjærlighet til duft og deres bereiste fantasi, har ekteparet skapt Memo Paris, som med sitt brede utvalg av mystiske, stemningsfulle og forlokkende parfymer forener det klassiske med det uventede. Memo minner om fjerne landskap – fra Asia til Orienten, via Europa og Amerika – og utnytter duftens evne til å kapsle inn minner og ta deg med på en reise av olfaktorisk eleganse. Hver parfyme er et øyeblikksbilde av et sted, et minne, som et postkort fra grunnleggernes reiser. Parfymer bringer oss tilbake til våre helligste minner, de emosjonelle øyeblikkene, skapt av reiser til nye, uforglemmelige steder. Denne luksuriøse serien er pakket i utsøkte, tunge glassflakonger og vil definitivt lede deg til din neste signaturduft.

Marokko, Ibiza, Irland, Spania – bare noen få inspirerende steder, fanget for alltid i Memo Paris-dufter, som hver fremkaller et spesielt minne for designduoen Clara og John. Parfymene er delt inn i fire hovedreiser: Les Échappées – seks unike dufter som fører oss fra det elegante og bohemske Paris til hjertet av Burma. Cuirs Nomades utforsker duftnoten av lær gjennom emblematiske destinasjoner, fra Afrika til Italia. Graines Vagabondes sår frøene til naturlige ingredienser, som sesam, som fortsatt er en sjeldenhet i parfymeri, mens Art Land hyller mystiske territorier som er forvandlet av menneskehetens kunstneriske hånd. Memo Paris-parfymer inspirerer ikke bare tanker om fjerne steder fra Marfa til Luxor Oud – flaskene er minnesmerker i sin egen rett, da hver av dem er utsmykket med en illustrasjon som perfekt oppsummerer aromaen inni.

Har du lyst å prøve Memo Paris, men føler deg usikker på hvor du bør begynne? Her har vi laget en liten guide over noen av våre absolutte favoritter fra Memo Paris. Mens Marfa er parfymen som fanget verdens øyne med sin skjønnhet og uforglemmelig duft, er en av de mest populære Memo-parfymene Irish Leather. Med spennende duftnoter av rosa pepper, salvieolje, einebær, lærakkord og bjørkeolje, har denne parfymen en grønn, læraktig aroma. Perfekt for en skarp høstdag. African Leather, inspirert av det afrikanske kontinentet, avslører varme, krydrede duftnoter av kardemomme og safran over et floral preg av geranium, som blander seg med en lærakkord for å gi liv til et eksepsjonelt villskinn. Full av varme, etterlater parfymen et elegant, krydret duftspor rundt deg. Sintra er inspirert av den sjarmerende byen i Portugal, hjem til lunefulle fjell og slott. Duften transporterer deg til portugisisk kystby – lyse, luftige sitrusfrukter, som appelsinblomst og neroli, blandet med varm Madagaskar-vanilje, marshmallow og karamell. En parfyme av sol og moro – perfekt for en varm sommerdag. I tillegg henter flasken inspirasjon fra de vakre flisene som Portugal er kjent for.

Fredrik & Louisa er en autorisert forhandler, og kan dermed garantere ektheten for alle våre produkter. Vi ønsker deg en hyggelig handel!