Nyhet

Jean Paul Gaultier Classique Pride EdT 100 ml

LANSERINGSPRIS
30% rabatt

Opprinnelig pris var: 1 340 kr.Nåværende pris er: 938 kr.Info

Tilbudet gjelder t.o.m. 22.06.2026

Lagre i ønskeliste

En grønn, floral unisex Pride-utgave parfyme med håndskrevne budskap som feirer frihet, kjærlighet og stolthet.

På lager

Gratis frakt over 1000 kr Rask levering Gratis bytte og retur

Beskrivelse

Jean Paul Gaultier Classique Pride Eau de Toilette

Safe Sex Gaultier, de nye pride-utgavene av Classique og Le Male:
For Jean Paul Gaultier handler Pride om å uttrykke seg med stil. En visjon som går som en rød tråd gjennom hele hans univers, og som trer tydelig frem i Pride-utgavene, grønne, florale unisex dufter i limited edition. Med nål og tråd utfordret Jean Paul Gaultier 90-tallets motenormer og ga stemme til ett kraftfullt utsagn: SAFE SEX FOREVER. Et slagord som ble en signatur, gjentatt, tatovert og løftet frem gjennom kolleksjon etter kolleksjon. I dag lever ordene videre på Le Male- og Classique-torsoene. Dette er ingen moralpreken, men en feiring av frihet. Håndskrevne budskap dekker flaskene og etuiene som en vegg fylt av graffiti, tagging og utemmet frihet. Naken hud blir et statement, og de nye duftene trer frem som forkjempere for fest, begjær og pride.

Frihet på huden:
Midt i Pride-konfettien marsjerer ikke Classique og Le Male bare for å «strike a pose», de tar et lidenskapelig standpunkt. På de stolte, hvitlakkerte torsoene står budskapet tagget med ord, tegninger og begjær, en pulserende hyllest til Gaultiers univers. Utemmet frihet og kjærlighet erklært høyt. Et løfte til alle: SAFE SEX GAULTIER!

Tagget med kjærlighet:
Dette hvitlakkerte aluminiumsetuiet er tagget med sølvgraffiti: SAFE SEX GAULTIER! Opprør, kjærlighet og frihet feires i Gaultiers fargerike univers. Tre ord lever videre på Le Male- og Classique-torsoene, som et uttrykk for stolthet og utemmet frihet. Flaskene og etuiene er tagget med håndskrevne budskap, som en vegg hvor kreative spor får plass. Naken hud blir et statement, og duftene fremstår som forkjempere for festfylt, frigjørende pride.

GTIN: 8435415114455

Leverandørs artikkelnummer: 13500103011

Slik gjør du

Spray denne inkluderende Eau de Toilette for å vise din kjærlighet og støtte til frihet. Et par dråper på håndledd, korsettet og brystet gjør deg klar for Pride!

Ingredienser

Alcohol Denat., Parfum (Fragrance), Aqua (Water/Eau), Limonene, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Coumarin, Citrus Aurantium Peel Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Peel Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Citrus Limon Peel Oil, Linalyl Acetate, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Linalool, Pinene, Citral, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Carvone, Benzaldehyde, Geranyl Acetate, Terpinolene, Beta-Caryophyllene, Terpineol, Alpha-Terpinene, Geraniol.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier, ofte beskrevet som «enfant terrible» i parfyme- og moteverdenen, er provoserende, opprørsk, vittig – og et kreativt geni. Designeren hadde et sterkt rykte for å være en provokatør innen mote, men Gaultier «provoqué» også parfymeverdenen med sine fantastiske parfymekreasjoner – Le Male, Le Beau, La Belle Le Parfum, Classique og mange flere. I 1976 etablerte Jean sitt motehus og holdt sitt første runway-show i Paris. Merkevaren står fri kreativitet og eleganse, sensualitet og humor, raushet og toleranse. Gaultier, et av få kjente navn innen high fashion, dukket opp som et av de ledende unge talentene innen fransk mote på begynnelsen av 1980-tallet, og rystet opp etablissementet med ville og banebrytende design inspirert av gatekultur, edgy punkstil og nattklubbscener. Jean utfordret populære forestillinger om kjønn, og har lenge vært kjent for å flytte grensene innen parfymeri og viske ut linjene mellom herre- og dameklær. En tidlig look han skapte for kvinner var en blanding av en tøff skinnjakke med et krinolinskjørt og joggesko. To år senere ble skjørtene for menn avduket, nok et forsøk fra designeren på å undergrave kjønnsstereotypier.

Et haute couture-antrekk kan være utenfor rekkevidden for de fleste av oss, men siden lanseringen av Classique EdP i 1993 har absolutt alle kunnet bære og nyte et lite snev av Jean Paul Gaultiers’ parfymemagi. «Parfymen vil alltid være det første huden vår legger på seg,» – mente Gaultier, og beskrev duften som elegant, orientalsk og floral. Fra det øyeblikket denne dameparfymen lanserte ble den en umiddelbar hit, med sin buede korsettflaske som legemliggjorde designerens visjon om femininitet som både sterk og sjenerøs. Denne klassiske dameduften fikk snart en mannlig forkjærlighet – Le Male, skapt av maestroen Francis Kurkdjian for Jean Paul Gaultier. Denne herreparfymen er en absolutt bestselger, og beskrives som en orientalsk, varm, treaktig, krydret og aromatisk herreduft. Kurkdjian beskrev parfymeflasken, en mannlig overkropp iført en marinière, som Gaultiers’ visjon om hva det å være en mann skal representere – å være forførende, selvsikker og eventyrlysten.

Merkevarens parfymegarderobe vokste seg større og mer vellykket med hvert år, og med store lanseringer, som Ma Dame Eau de Parfum og Pride Collector EdT, er Jean Paul Gaultier et duftmerke som alle parfymeelskere kjenner igjen. Vi elsker Jean Paul Gaultier, og har derfor laget en liten guide over våre absolutte favorittparfymer til både menn og kvinner fra denne fantastiske merkevaren. La Belle Eau de Parfum handler om overdådighet og luksus i den klassiske Jean Paul Gaultier-stilen. Denne fruktige, orientalske vaniljeduften er en komplimentmagnet. Parfymen åpner med søte duftnoter av vanilje og pære, blandet med frisk bergamott, som etterhvert forvandles til en treaktig vetiverbase. Scandal for kvinner er en forlokkende, uimotståelig chypre-floral duft som blander sødme og krydder på en virkelig unik, men fascinerende måte. Dette er parfymen som får hoder til å snu seg etter kvinnen som bærer den. Denne komplekse parfymen blander duftnoter av honning og patchouli med hvite blomster og krydder.

Jean Paul Gaultier Le Beau Eau de Toilette er en aromatisk maskulin duft med sensuelle duftnoter av bergamott, kokosnøtt og tonkabønne. Denne parfymen for herrer ble lansert samtidig som Le Belle for damer. En perfekt hverdagsduft med et «hint of spice», som utvilsomt vil få andre rundt deg til å gjenkjenne deg. Og vi må selvfølgelig anbefale klassikernes klassikere! Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette er en pikant, frisk og maskulin duft med en velbalansert kombinasjon av krydder, blomster, sitrus og tresorter, som utstråler en stilig og deilig stemning. Dette er en herreparfyme for alle årstider. Duftnoter av bergamot, lavendel og mynte gir et vårlig, sommerlig preg, mens tonkabønne- og vaniljekombinasjonen er mer egnet for høst og vinter. Denne balansen gjør denne duften flott for enhver anledning: bryllup, nattklubber, datekvelder og til og med treningsstudioet.

Fredrik & Louisa er en autorisert forhandler, og kan dermed garantere ektheten for alle våre produkter. Vi ønsker deg en hyggelig handel!