Beskrivelse
Biotherms Eau Vitaminée Impulsion Citron Body Mist vekker sansene dine med en sprudlende friskhet. Denne oppkvikkende duften åpner med en livlig sitronessens som umiddelbart gir duften av frisk energi og vitalitet. Sitrusnotene kompletteres vakkert av et delikat hint av sjasmin og fresia, som tilfører en myk, blomstret varme. Resultatet er en harmonisk og oppløftende duftopplevelse som føles som solskinn på flaske.
Toppnoter: Sitron.
Hjertenoter: Freesia og sjasmin.
Bunnoter: Hvit moskus.
Duftfamilie: Sitrus.
Impulsion Citron har den samme ikoniske Eau Vitaminée-formelen, nå i et oppdatert, moderne design. Mist-formatet gir rask og jevn påføring til ulike tider på dagen - alt fra etter dusjen til raske oppfriskninger på farten.
For å fullføre ditt kroppspleieritual kan Eau Vitaminée Impulsion Citron kombineres med Biotherm body milks. Den passer best med den revitaliserende Eau Vitaminée body milken som gjenspeiler mistens sitrus- og blomsternoter, og skaper et mykt, men friskt duftøyeblik.
Slik gjør du
Spray misten direkte på huden, gjerne på pulspunkter som håndledd, hals og bak ørene, der kroppsvarmen bidrar til å utvikle duftens fulle potensial. Bruk den morgen og kveld, eller når som helst du trenger et oppkvikkende energiboost i løpet av dagen. Unngå kontakt med øynene.
Biotherm
Biotherm er et hudpleiemerke som ble født fra mineralvann. På begynnelsen av 1900-tallet oppdaget den franske legen Jos Jullien termisk mineralvann under Pyrenéene i Sør-Frankrike som inneholdt termisk plankton – nøkkelen til sunn hud og den kraftige ingrediensen som finnes i alle Biotherm-produkter. Det ikoniske Biotherm-navnet stammer fra grunnleggerens yrke – biolog – «Bio», og termisk plankton – «therm».
To produkter som virkelig har fanget alles oppmerksomhet og kjærlighet er ingen ringere enn Deo Pure Roll-On og Lait Corporel Moisturizing Lotion. Disse produktene har vunnet et stort antall skjønnhetspriser og er definitivt must-have produkter i mange hjem. I 1952 ble immaterielle rettigheter ervervet og samme år lanserte Biotherm sine tre første hudpleieprodukter: La Crème Triple-Usage, Biotherm Cure og Biomains. Biomains, en fuktighetsgivende håndkrem, er fortsatt en bestseller på markedet i dag.
Fra fornybare ingredienser til øko-designede formler og emballasje, står Biotherm for Blue Beauty, hvor kraften til Blue Biotech møter Blue Commitments for en bedre fremtid for våre hav. Biotherm tilbyr skjønnhetsprodukter for hvert trinn i hudpleierutinen: renseprodukter, sminkefjernere, peeling, toner, serum, ansiktsmasker, fuktighetskremer, øye– og leppepleie og mange flere. I dag produserer Biotherm denne ingrediensen på en bærekraftig måte ved hjelp av en hemmelig biogjæringsprosess kalt Fermogénèse™. Denne prosessen gjør at den kan reproduseres på ubestemt tid uten å skade naturen.
Nøkkelingrediensen i alle Biotherm hudpleieprodukter er Life Plankton™. Den høyeste konsentrasjonen av Life Plankton™ finnes i den bestselgende Essence. Denne essensen er konsentrert som et serum, men likevel lett som et kosmetisk vann for å forbedre absorpsjonen. Den ble laget for å være det første trinnet for å lette påføringen av de resterende produktene i hudpleierutinen.
Fredrik & Louisa er en autorisert forhandler, og kan dermed garantere ektheten for alle våre produkter. Vi ønsker deg en hyggelig handel!